"60.000 pond voor een boek dat geschreven werd in een café"
Western Morning News, 8 juli 1997

Een voormalige student van Westcountry vertelde gisteren over haar verbazing over het feit dat ze meer dan 60.000 pond krijgt voor haar eerste boek.

Een Amerikaanse uitgever gaf J. K. Rowling, die studeerde aan de universiteit van Exeter, $100.000 voor haar eerste boek, een kinderverhaal – en Hollywood producers zijn aan het vechten om de filmrechten.

De 31-jarige Joanne, die het boek schreef in een café terwijl haar dochter sliep, wordt al vergeleken met de legendarische schrijver Roald Dahl voor haar 80.000 woorden tellende Harry Potter en de Steen der Wijzen.

Het boek gaat over fantasie en magic en is bedoeld voor kinderen van acht jaar of ouder. Joanne, die in Exeter afstudeerde voor Frans en Klassieken, zei over de deal: “Ik was verbaasd. Het eerste dat ik voelde was complete geschoktheid. Op dat moment was ik tijdelijk verlamd. “Ik schreef voor mijzelf. Het was ongeloofelijk dat iemand zo’n bedrag aan geld bood voor iets dat ik had geschreven omdat het iets is wat ik graag lees.”
“Ik weet niet wat ik nu ga doen.”
“Ik zie er erg tegen op om mijn part-time lesgeven op te geven en een full-time schrijver te worden, ook al is het iets dat ik altijd al had willen doen.”